Filtry

Filtr PROCART zaprojektowano specjalnie do montażu w pionowych i poziomych systemach wentylacji kabin lakierniczych. Filtr wykonany jest w formie fałd w kształcie litery V, z otworami rozmieszczonymi wzdłuż prostej linii zagięcia. 

Dzięki temu filtr PROCART zatrzymuje 4 do 6 razy więcej zanieczyszczeń (materiału malarskiego, który nie osiadł na powierzchni powlekanej), aniżeli filtr konwencjonalny (np. wykonany z włókna szklanego lub papieru), w przybliżeniu 15 kg/m² powierzchni roboczej filtra.

Ponadto, filtry PROCART po nasyceniu zatrzymanym odkurzem malarskim, nie powodują zmniejszenia natężenia przepływu powietrza przez układ filtracyjny. Przepływ powietrza utrzymuje się na stałym poziomie. Szybkość przepływu powietrza przez układ filtrów zatkanych wyschniętą farbą nie maleje jak to ma miejsce w układach zbudowanych z filtrów klasycznych.

Jakość materiałów używanych do produkcji filtrów (specjalne materiały uzyskiwane z recyklingu oraz kleje wodorozpuszczalne) zapewniają filtrom znaczną sztywność (230 g/ m²). 

Proces produkcyjny filtrów jest w pełni zautomatyzowany i gwarantuje regularne wytwarzanie filtrów o powtarzalnie dobrej jakości ( bezbłędne wykonanie otworów wzdłuż linii prostej bez najmniejszych odchyleń, nieregularności lub przerw pozostawionych między fałdami ).

Filtr PROCART do filtracji powietrza przepływającego przez kabiny lakiernicze jest bardzo wydajny i zarazem oszczędny.

+48 607 310 315
fax: (34) 363 97 00